Wyprawka dla noworodka

AntoniaRusev / Pixabay

Wraz z pojawieniem się nowego członka rodziny, w naszym domu pojawia się masa gadżetów i akcesoriów, które mają ułatwić nam opiekę nad dzieckiem oraz umilić ten czas. Co tak naprawdę jest potrzebne, a co zbędne dla malucha? Jak powinna wyglądać praktyczna wyprawka? Podpowiadamy co na pewno się przyda!

Garderoba

Wyprawka dla noworodka obowiązkowo musi zawierać podstawowe ubrania, które na początku będzie nosił maluch. W ich składzie powinny znajdować się śpioszki, bodziaki, kaftaniki, spodenki, skarpetki, czapeczki oraz jedno grubsze ubranko na wyjście. Maluch nie potrzebuje dużej ilości ubrań, gdyż na początku ciągle śpi. Aczkolwiek mamy nie będą miały czasu na pranie, więc warto dobrze się zabezpieczyć.

Miejsce do spania

Wielu rodziców od razu kupuje łóżeczko dziecięce, choć są też tacy co na początek inwestują w kołyskę lub tzw. kosz Mojżesza (kosz na kółkach, w których będzie spał maluszek). Łóżeczko jest jednak bardziej uniwersalnym rozwiązaniem, gdyż dziecko będzie mogło spać w nim nawet do wieku przedszkolnego. Pozostałe dwa – przydadzą się tylko do około 4 – 5 miesiąca.

Laktator i butelki

Wiele pań, z tym asortymentem przychodzi już do szpitala na poród. Nigdy bowiem nie wiadomo, czy pokarm pojawi się od razu, czy nie trzeba będzie trochę sobie pomóc. Laktator sprawdza się, gdy chcemy pobudzić piersi do tworzenia mleka oraz gdy, mamy pokarmu za dużo i musimy go systematyczne odciągać.

Wózek

Bez niego nie wyjdziemy z maluchem na dwór. Wózek jest niezastąpiony na spacerach czy wizytach u lekarza. Jednak nie zachęca się mam do inwestowania w drogie, ekskluzywne wózki za kilka tysięcy złotych. Świetnym rozwiązaniem jest kupno wózka używanego, który jest w dobrej kondycji i który tak samo jak nowy sprawdzi się dla naszego dziecka.