Wakacje w mieście

freestocks-photos / Pixabay

Wakacje to nie jest łatwy czas dla rodziców przedszkolaków. Przedszkola zamknięte, a dziecku trzeba zapewnić atrakcje, by się nie nudziło. Jak zaktywizować naszego malucha w wakacje, by zapamiętał je jako ciekawy czas?

Wakacyjne wyjazdy kiedyś się kończą. Opieka nad dzieckiem w letnie miesiące nie jest łatwa. Rodzice muszą wykazać się dużą pomysłowością, by czas spędzony z dzieckiem była kreatywny i pozostawił ciekawe wspomnienia.

Przygoda w parku

Wycieczka do parku wcale nie musi być nudna dla naszego przedszkolaka. Wystarczy tylko zorganizować poszukiwania skarbów pirackich. Czekoladowe monety czy cukierkowe pierścienie ukryte w parku zapewnią masę atrakcji i biegania.

Nocna przygoda

Świat się nie zawali, gdy dziecko raz nie pójdzie spać o wyznaczonej godzinie. Nocna wyprawa, która wcale nie musi być bardzo późno, pozostawi niezatarte wspomnienia. Poszukiwanie jeżyków to idealne zajęcie dla małych obieżyświatów.

Kino i teatr

Wiele większych miast proponuje dzieciom spotkania teatralne, bądź seanse kinowe na powietrzu. Jest to świetny sposób na spędzenie czasu z przedszkolakiem. Bardzo często dzieci po przedstawieniu, czy seansie kinowym wciągane są w zabawy, które pozwalają poznać specyfikę teatru.

Basen i piknikowanie

Które dziecko nie skusi się na wypad na basen, a następnie piknik na powietrzu? Idealny przepis na spędzenie letniego, upalnego dnia.

Opieka nad dzieckiem w czasie wakacji wymaga kreatywności od rodziców i wiele pomysłów, ale nawet lato w mieście może pozostawić wspomnienia, którymi dziecko chętnie podzieli się z kolegami po powrocie do przedszkole.