Szkoła rodzenia – nietypowe rzeczy, których się nauczysz

Podczas zajęć szkoły rodzenia uczymy się nie tylko oddechu podczas porodu, ale przygotowujemy się także na sytuacje nietypowe np. poród przedwczesny. Jak zatem oceniać ofertę, jaką przedstawia szkoła rodzenia, by wiedzieć na pewno, że przygotuje nas ona na najbardziej nietypowe sytuacje związane z ciążą i połogiem?

szkoła rodzenia – to czego się tam nauczysz, zostanie w twojej głowie na długo

Jeśli dobrze wybierzemy, możemy być pewne, że nasza szkoła rodzenia nie tylko przekaże niezbędne i konieczne informacje na temat samego porodu, ale pomoże w radzeniu sobie z sytuacjami nietypowymi jak poród przedwczesny, krwawienie czy nawet opiekę nad noworodkiem. Warto wybierać szkoły, które działają na rynku już jakiś czas, bo zwykle zatrudniają one specjalistów z wieloletnim stażem, takich, którzy niejedno widzieli i są przygotowani na nawet nietypowe i bardzo szczegółowe pytania.

Nietypowe pytania na zajęciach szkoły rodzenia

Szkoła rodzenia to nie tylko miejsce, gdzie uczymy się rodzić to także świetna okazja, by skonfrontować swoją dotychczasową wiedzę czy zadać pytania, jakich wcześniej nie było okazji zadać nawet lekarzowi prowadzącemu naszą ciążę.Wśród takich zagadnień mogą być te zogniskowane wokół seksu w ciąży i połogu, nacięć podczas porodu naturalnego, pielęgnacji szwów oraz ich zdjęcia oraz kłopotliwych pytań dotyczących pielęgnacji ran, karmienia podczas upałów itp. szkoła rodzenia to odpowiednie miejsce, by błądzić i ona właśnie powinna nas wstępnie przygotować na zmianę myślenia o porodzie. W końcu poród jest dopiero początkiem diametralnej zmiany życia. Nie warto zatem się wstydzić i wstrzymywać w zadawaniu pytań. Im więcej się dowiemy, tym pewniej będziemy się czuć i w trakcie porodu i tuż po nim.