Pierwsze urodziny i pierwsze prezenty

Artturi_Mantysaari / Pixabay

Pierwsze urodziny dziecka wymagają szczególnego obramowania oraz przemyślanych podarunków. Jaki prezent na roczek można podarować z perspektywa rodzica lub gościa? Poniżaj kilka cennych rad.

Uczmy sportu od małego

Roczek to idealny moment, by podarować maluchowi pierwszy prezent, z którego będzie korzystał. Gdy chcemy uczyć malucha od małego sportowego trybu życia – warto w prezencie podarować mu rowerek lub hulajnogę (oczywiście dostosowaną do jego wieku i predyspozycji), na której z czasem nauczy się przemierzać wiele kilometrów.

Książki i zabawki, które uczą

Taki prezent na roczek będzie świetnym rozwiązaniem, dla gości zaproszonych na to niezwykle ważne wydarzenie. Księga bajek, które rodzice będą codzienne czytali przed snem czy zabawki, które uczą czytać i liczyć – są bardzo dobrym rozwiązaniem dla malucha, który poprzez zabawę, będzie uczył się nowych umiejętności.

Wyjątkowa pamiątka

Masz zdolności artystyczne? Może warto je właśnie teraz wykorzystać? Obraz namalowanego lub narysowanego dziecka, rzeźba jego stópek czy biżuteria „hand made”, czyli stworzona własnoręcznie przez zaproszoną osobę, to idealna pamiątka na lata, którą niewątpliwie docenią rodzice, jak i z czasem doceni sam młody człowiek.

Jak wynika z powyższego, prezent na roczek nie musi być bezużytecznym gadżetem, który po chwili się znudzi maleństwu. W sklepach stacjonarnych, jak i internetowych można znaleźć wiele inspiracji na kupienie lub samodzielnie stworzenie niezwykle oryginalnej pamiątki na lata. Powodzenia.