Na jakie niebezpieczeństwa zdrowotne narażone są nasze psy?

Bardzo dużo osób posiada psy, jednak nie zdaje sobie sprawy z tego, na jak wiele chorób są one narażone. Mało kto w ogóle zdaje sobie sprawę, że istnieje psi okulista , który zajmuje się leczeniem wzroku u psa, który często bywa dla nich sporym problemem. Jednak ze względu na nieznajomość tematu, bardzo często psy zmagają się z zaćmą i nie tylko, a właściciel nawet o tym nie wie. Dlatego powinniśmy jako osoba odpowiedzialna za swojego psa, regularnie odwiedzać weterynarza, który może nam pomóc zdiagnozować takie problemy ze zdrowiem naszego psa.

W czym może pomóc nam psi okulista?

Bardzo powszechnym problem u psów jest zaćma. Co prawda ten problem może zniknąć naturalnie, jednak nie zawsze się tak dzieje, a zignorowany problem może prowadzić nawet do utraty wzroku u psa. Dlatego nawet takie małe problemy muszą być sprawdzone przez profesjonalistę, bo inaczej mogą prowadzić do strasznych konsekwencji. Pozbycie się zaćmy wymaga operacji, która jednak bardzo szybko kończy problem. Innym bardzo częstym przypadkiem jest dwurzędność rzęs, która jest spowodowana tym, że rzęsy zawijają się do wewnątrz, przez co ranią oko zwierzęcia. Możliwości usunięcia tego problemu jest kilka, możemy korzystać z lubrykantów albo poddać naszego psa zabiegowi. Niezależnie od tego, jaką metodę wybierzemy, efekt będzie pozytywny, jednak zajmie on różna ilość czasu. Czasem problemem może być też jaskra, która polega na patologicznym wzroście ciśnienia śródgałkowego, spowodowanego przez wypełniającą oko ciecz wodnistą. Nieleczona jaskra może doprowadzić do utraty wzroku u psa i to czasem w bardzo szybkim tempie.

Jakiego psiego okulistę wybrać?

Psi okulista nie jest bardzo dobrze znaną profesją, przez co wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z istnienia kogoś takiego. Jednak fakt tego, że mało kto się tym zajmuje, nie oznacza, że możemy wybrać kogokolwiek. Starajmy się zawsze wybierać takiego specjalistę, którego poleci nam nasz zaufany weterynarz, ponieważ to on zna ludzi po fachu. Pamiętajmy, że nie korzystanie z usług psiego okulisty może prowadzić do wielu problemów związanych ze wzrokiem psa, a czasem nawet do utraty wzroku.