Must have dla noworodka – czyli co należy kupić przed narodzinami bobasa?

jarmoluk / Pixabay

Pierwsza ciąża to szczególny czas dla rodziców, którzy przez dziewięć miesięcy kupują i organizują wiele akcesoriów dla małego człowieka. Jak się później okazuje, niektóre przedmioty w ogóle się nie sprawdzają a niektóre są po prostu zbędne. Co więc jest obowiązkowym elementem wyprawki dla noworodka? Co powinno znaleźć się w naszym domu jeszcze przed narodzinami malucha? Poniżej kilka niezwykle cennych wskazówek, jak powinna wyglądać wyprawka dla noworodka.

Łóżko dziecięce

To zdecydowanie najczęściej pierwszy element, który kupują rodzice dla maluszka. Łóżko dziecięce powinno być solidne, dobre jakościowo oraz bezpieczne. Warto postawić na kolor subtelny (biel, beż), który sprawi, iż maluszek nie będzie się rozpraszał w pierwszych dniach jego życia. Łóżko dziecięce to wydatek rzędy od 400 do nawet 2000 zł.

Ubranka

Ubranka należy kupić wcześniej, gdyż świeżo upieczona mama po prostu w pierwszych tygodniach nie będzie miała czasu na buszowanie po sklepach. Warto zaopatrzyć się w co najmniej 7 kompletów w różnych początkowych rozmiarach (56 i 62). W tych pierwszych dniach należy przede wszystkich postawić na body i śpioszki, które zmieniane będą niezwykle często.

Elektroniczna niania

Gdy mieszkamy w dużym domu lub mieszkaniu, warto posiadać nianię elektroniczną, dzięki której mama na bieżąco będzie słyszeć maluszka np. podczas jego snu. To ważne szczególnie w dzień, gdy rodzic podczas gdy dziecko uśnie – zajmuje się domem lub gotowaniem.
Ten niezwykle przydatny gadżet sprawi, że zarówno dziecko, jak i rodzic będą się czuli bezpiecznie i komfortowo.