Łóżko dziecięce – jakie wybrać?

Pexels / Pixabay

Urządzanie pokoju dla małego człowieka to niestety nie lada wyzwanie.
W sklepach meblowych oraz w internecie, dostępny jest bardzo zróżnicowany asortyment, z którego wiele rodziców w konsekwencji nie wie, na co się zdecydować. Na co zwrócić uwagę przy wyborze łóżka dziecięcego? Co w tej kwestii mają do powiedzenia sami fachowcy w tej dziedzinie? Poniżej kilka bardzo przydatnych wskazówek.

Jakość i funkcjonalność

Łóżko dziecięce to niezwykle ważny zakup dla każdego rodzica. To w nim bowiem mały człowiek, będzie spędzał na początku większość czasu, dlatego musi być ono bardzo dobrej jakości, wygodne, komfortowe i bezpieczne. Ponadto, łóżko dziecięce powinno być wykonane według najwyższych standardów. Producenci dbają więc, by materiały, z których zostało ono stworzone były solidne i niezawodne oraz by nie szkodziły maleństwu.

Estetyka ma znaczenie

Oprócz bezpieczeństwa i komfortu, które ma zapewnić maleństwo łóżko dziecięce, musi być ono estetycznie wykonane, najlepiej w stonowanych kolorach bieli, ecrue, beżu (by nie raziło malucha) oraz by elementy, które się w nim znajdowały gwarantowały dobry sen i regenerację. Najlepiej, gdy łóżeczko rośnie wraz z dzieckiem – wówczas warto postawić na lepszy i droższy model, gdyż mamy pewność, iż posłuży nam on przez wiele lat.

Solidne, dobre jakościowo łóżko dziecięce to wydatek rzędu od 400 do nawet 2000 zł. Wszystko zależy od konkretnego producenta, modelu oraz akcesoriów, które będą w nim zawarte. Warto do tego zakupu więc dobrze się przygotować.