Jako łóżeczko dziecięce wybrać dla swojego malucha?

congerdesign / Pixabay

Jesteś w ciąży i planujesz zakup łóżeczka dla swojego maleństwa? Przeraża Cię ilość dostępnego asortymentu na rynku, gdyż nie wiesz jaki model będzie najodpowiedniejszy i komfortowy dla tego młodego człowieka? Co powinno się w nim znaleźć, by był wygodny i modny? Jaki asortyment cieszy się dużym uznaniem wśród klientów? Zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem. Naprawdę warto.

Postaw na wygodne i niezawodne łóżeczko

Rodzice często przy zakupie łóżeczka kierują się tylko i wyłącznie względami estetycznymi oraz tym, czy dane łóżeczko będzie pasować do stylu pomieszczenia, w którym będzie się ono znajdować. To niestety duży błąd, gdyż łóżko dziecięce powinno być przede wszystkim wygodne i komfortowe oraz zapewnić maleństwu bezpieczeństwo. Łóżko dziecięce musi być zabudowane z każdej strony za pomocą szczebelek. Ogromne znaczenie dla jego wygody ma również zastosowany w nim materacy. I tu rodzice mogą wybierać pomiędzy materacami wykonanymi z gryki, pianki itp.

Uniwersalny model

Łóżko dziecięce dobrze kupić uniwersalne czyli takie, które będzie rosło wraz z maleństwem. Taki model jest niezwykle wygodny i praktyczny zarówno dla samego malucha, jak i jego rodziców. Obecnie, bardzo modne jest łóżko dziecięce okrągłe oraz prostokątne. To pierwsze sprawdzi się jednak tylko przez pierwszy rok życia, gdyż większy bobas po prostu się do niego nie zmieści. Łóżko dziecięce prostokątne o wymiarach około 120 x 60 cm posłuży maleństwu co najmniej do wieku przedszkolnego. Idealny model to ten w kolorze bieli – pasuje do każdego stylu pokoiku.