Jak wybrać kocyk dla niemowlaka?

PublicDomainPictures / Pixabay

Kocyk dla niemowlaka to jeden z ważniejszych elementów dziecięcej wyprawki. Zakup takiego kocyka sprawia duża przyjemność. Warto jednak dobrze przemyśleć, jaką funkcję ma pełnić kocyk?
Jest to kocyk letni, czy jesienny? Jedno czy dwuwarstwowy?

Po co niemowlakowi kocyk?

Kocyki dla niemowlaka nie pełnią wyłącznie użytkowych funkcji. Najważniejszym zadaniem kocyka jest utulenie niemowlaka. Kocyki dla niemowląt bardzo szybko przejmują zadanie ukochanego „przytulaka”, który jest niezbędny, by dziecko dobrze spało. Każda młoda mama szybko orientuje się, że jeden kocyk to stanowczo za mało. Ukochanych kocyków nigdy nie jest za dużo.

Materiał jest najważniejszy

Kupując kocyki dla niemowlaka zwracamy przede wszystkim uwagę na materiał. Kilka lat temu serca mam podbiły kocyki minky. Jest to miękki materiał z wypustkami, który jest łatwy w użytkowaniu. Można prać go w niskich temperaturach (30 º C), szybko schnie i nie wolno go prasować (mogą zniknąć charakterystyczne wypustki). Minky jest przyjazny dla skóry i nie powoduje podrażnień.

Ostatnio na popularności zyskują kocyki dla niemowlaka bambusowe. Jest to tkanina antybakteryjna, lekka i oddychająca. Bambus jest tkaniną naturalnie plamoodporną, jakie to ma znaczenie, nie trzeba tłumaczyć żadnej mamie.

Kocyki dla niemowlaka, które również chętnie kupujemy to kocyki tkane – bawełniane, wełniane lub akrylowe. Decydując się na zakup kocyka należy zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo dziecka. Kocyki dla niemowlaka z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100 lub Znak Godny Zaufania zapewnią dziecku zdrowy sen.