Drewniane panele elewacyjne – czy warto?

Obojętnie, czy chodzi o gonty, tradycyjną nawierzchnię o klasycznym wyglądzie czy nieco modernistyczny charakter nieruchomości – coraz bardziej popularną opcją, jeśli chodzi o elewację jest opcja drewniana. Istnieje szeroka gama produktów z litego drewna i drewna iglastego, zaczynających się od naprawdę fajnych cen w za metr kwadratowy.

Co wyróżnia drewniane panele elewacyjne na tle innych rozwiązań?

Drewno można poddawać obróbce, aby zmniejszyć blaknięcie kolorów, które nieuchronnie niosą ze sobą różne warunki pogodowe. Taka obróbka może też skutecznie poprawić jego właściwości termiczne. Drewno iglaste może wymagać regularnej konserwacji, więc prawdopodobnie warto zainwestować w jedną z opcji z drewna litego, choć coraz bardziej modne są też elewacje drewnopodobne.

Drewnopodobne panele elewacyjne

Elewacja z efektem drewna oferuje taki sam wygląd jak popularne opcje paneli drewnianych, ale wymaga mniejszej ilości konserwacji. Są to zazwyczaj wstępnie pomalowane płyty włókno-cementowe, które mają wyglądać jak drewno. Są bardzo trwałe i dostępne w szerokiej gamie kolorów. Spodziewaj się, że będziesz mógł za nie zapłacić dużo mniej za metr kwadratowy, niż za drewno faktyczne, między innymi dlatego liczni właściciele domu sądzą iż jest to doskonałym wykończeniem ścian, gdy taka opcja elewacyjna zostanie dobrze określona i zastosowana w odpowiednim kontekście. Można ją zastosować, aby uzyskać gładkie, teksturowane lub wzorzyste wykończenie, i występuje w szerokiej gamie kolorów. Może pomóc poprawić izolację domu. Co więcej, takie panele można z powodzeniem zastosować zarówno do starych, jak i nowych nieruchomości.

Dziękujemy za pomoc przy artykule firmie: https://stramapanels.com/.