Czym charakteryzuje się dobra agencja rekrutacyjna?

Decyzja o wyborze firmy, która zajmuje się zasobami ludzkimi, coraz częściej dotyczy nawet niedużych firm. Wszyscy zaczynamy interesować się tymi kwestiami, ponieważ będą one bezpośrednio przekładały się na nasze sukcesy biznesowe. To przecież od ludzi, których zatrudniamy, zależeć będzie, czy będziemy mogli szybciej realizować plany sprzedażowe albo produkcyjne. Od tego zależy też oczywiście współpraca pomiędzy różnymi zespołami oraz samymi pracownikami niższego i wyższego szczebla. Cele te jednak nie będą osiągnięte, jeżeli nie będziemy wykorzystywali specjalistów, którzy doskonale wiedzą jak w praktyce będzie wyglądać human resources i jakie główne cele będą tu do osiągnięcia.

Jakie główne cele stawia sobie firma rekrutacyjna?

Nawiązanie kontaktu z takimi specjalistami będzie oczywiście oznaczać dla nas także konieczność osobistego zaangażowania. Szczególnie to będzie istotne dla kadry zarządzającej. Nie ma znaczenia, czy jesteś kierownikiem, czy też menedżerem. Musisz sobie uświadomić, że to między innymi od ciebie będzie zależeć, czy zlecenia będą realizowane regularnie i o czasie. Poza tym trzeba także sobie uświadomić, że tylko i wyłącznie wtedy pracownicy będą skuteczni, jeżeli będą we właściwy sposób pomiędzy sobą się porozumiewać. Dlatego tak ważne będą tematy rekrutacyjne. To właśnie podczas procesu rekrutacji podejmowane będą decyzje co do konkretnych osób.

Czy profil psychologiczny pracowników jest ważny?

Jakby nie patrzeć badany tu będzie profil psychologiczny przyszłych pracowników. Część osób nawet z wysokimi kwalifikacjami zawodowymi będzie na przykład lepiej się sprawdzać na stanowiskach samodzielnych. Inni z kolei tylko wtedy mogą użyć swojej wiedzy i doświadczenia zawodowego, jeżeli pracują w grupie. Te wszystkie kwestie właśnie będzie analizować dla nas firma rekrutacyjna. Oczywiście coraz częściej też przeprowadza się regularne rekrutacje, bo zawsze może się okazać, że możemy znaleźć pracowników, którzy jeszcze lepiej będą się nadawać na dane stanowisko.